JOQ Albania
Home

Mbytet një person në Durrës, e mbështjellin me plastmas dhe e hipin në ambulancë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 19/07/2019 15:09

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër pushues ka humbur jetën në Durrës pasi është mbytur në det. Menjëherë rreth tij janë mbledhur dhjetëra pushues për t'i dhënë ndihmën e parë.

Personi që ka denoncuar ngjarjen në redaksinë e JOQ Albania shprehet se ambulanca ishte vonuar për më shumë se 20 minuta. Mësohet se ngjarja ka ndodhur te zona e njohur si "Rrota e kuqe".

Ndërkohë një qytetar tjetër ka treguar për JOQ Albania se viktima ishte rreth moshës 70-vjeç. Sipas mesazhdërguesit, dyshohet se i moshuari ka humbur jetën për shkak të infarktit. Ai ka dërguar pamje edhe të ambulancës, e cila erdhi pa mjek.

Më tej qytetari tregon se ambulanca është vonuar për më shumë se 35 minuta, kurse viktimën e kanë mbështjellë me plastmas.

Mesazhet për JOQ Albania

Peshendetje jame nje plazhiste ne qytetine e durriste ne kto momete dikushe u myte ne plazhe kemi 20 mintuta ase ambulance vece policia e shtetite dhe kto lenine qytetarine ti benine nndimene e pare flm per mirkuptimin
Rreth 70 besoj. Arsyet nuk dihet, ndoshta ka pasur infarkt. Por kem qëndrue më shumë se 35 minuta dhe ambulancë nuk ka pas. edhe kur errdhi nje doli nje shofer se mjek nuk kishte