JOQ Albania
Home

Martohen gazetarja dhe këngëtarja, u njohën në Tinder dhe s’u ndanë më kurrë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19/07/2019 12:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

24 vjeçarja Julia Zelg De Freest, e cila është youtub-ere dhe këngëtare, u njoh me korrespodenten e politikës, 61 vjeçaren Eileen Zelg-De Freest, në Tinder.

Ato u pëlqyen menjëherë dhe prej takimit të parë e deri më tani, çifti, të cilat jetojnë në Londër, nuk janë ndarë kurrë.

Fillimisht ishte Julia ajo që i propozoi Eileen gjatë një koncerti në Londër dhe më pas Elieen i ktheu përgjigjen e propozimit të dashurës së saj, gjatë një fundjave pushimi në Brazil.

Ceremonia romantike u zhvillua në një hotel me 5 yje në Londër, më datë 8 qershor, në mënyrë tepër intime.

Të dyja i ngjyrosën flokët me rozë dhe veshën fustane nusesh, të gjata e me vello.

Duke flur për romancën e tyre, Julia tha:

Kur e pashë personalisht Eileen për herë të parë u mrekullova, pasi ajo u shfaq si një person shumë i sjellshëm dhe i dashur”.

Duke diskutuar në lidhje me gjykimet me të cilat ato janë ndeshur, Julia shtoi:

Kemi marrë shumë komente negative dhe urrejtjeje, për shkak të moshës. Gjithashtu edhe për shkak se ne jemi lesbike dhe ka ende shumë njerëz që janë homofobë”.

Sa i takon familjeve të tyre, ato thonë se i kanë mbështetur. Të dyja fluturuan për në Brazil gjatë dhjetorit, për të takuan nënën e Julias, e cila është vetëm 8 vite më e vogël në moshë se Eileen

Julia dhe Eileen nisën të dyja të qanin gjatë ceremonisë, në momentin kur po bënin betimet.

Eileen tha:

Martesa është një proces i madh. Është një punë me të vërtetë e madhe, pasi gjatë saj mund të humbësh shumë nga gjërat që je duke bërë kur je beqare. është një ndjenjë shumë e fortë”.

Duke folur mbi mendimin se ndoshta kurrë nuk do të martohej, Eileen u shpreh:

Mendoj se një arsye e madhe pse nuk jam martuar deri më tani, apo që shpesh kam menduar se nuk do të martohesha kurrë, është fakti që unë u rrita në një kohë kur njerëzit homoseksualë shikoheshin si njerëz që nuk kishin të drejta, madje as nuk llogariteshin në shoqëri”.

Duke festuar të gëzuara jetën e tyre të re, pa e vrarë mendjen për paragjykimet, Julia komentoi se dashuria është dashuri, teksa shtoi se të dyja kanë të drejta sa edhe njerëzit e tjerë, për të qenë të lumtura.

Burimi: DailyStar|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania