JOQ Albania
Home

Vajza nga Shkodra rrëfen historinë e pabesueshme: Babai i djalit tim më tregon që del me të dashura të tjera
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19/07/2019 11:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ndonjëherë marrim vendime që edhe vetë nuk mendonim se do t’i merrnim e se do të ishim në gjendje të arrinim në një pikë ku e kuptojmë se kemi dalë nga vetja.

Gjithçka bëhet për dashurinë, për atë person që nuk mund ta heqim nga mendja jonë në çdo veprim apo gjest që bëjmë.

Historitë e dashurisë janë nga më të ndryshmet dhe më të pabesueshmet.

Një histori e tillë ka mbërritur në redaksinë tonë.

Bën fjalë për një nënë të re e cila është në dilemë të madhe për të zgjedhur midis babait të djalit të saj, i cili e mashtroi, apo një djali që i ofron të gjithë dashurinë e mundshme.

Rrëfimi i saj është tejet i komplikuar dhe zbulon shumë edhe për personalitetin e personave të përfshinë në këtë histori jete thuajse të pabesueshme.

Ajo shkruan për redaksinë e JOQ Albania:

Përshendetje a po ma poston anonim te lutem jam nje nënë me nje djal 8 vjeqar  du te marr mendimin e fansave sepse jam ne nje dilem shume te madhe djalin kam me nje shkodran problemi eshte ky shkodrani ishte i martuar dhe jetonte ne itali dhe une e takoja ne tiran shpesh dhe se dija se kishte gru dhe femijet ne itali dhe kur une bera djalin ika larg qe te mos shkatrroja familjen e tij dhe sod kur djali im ka bere 8 vjet e kerkoj ne instagram dhe e shoh se eshte divorcuar dhe filluam te flasim me tha se eshte divorcuar dhe gruja me fëmijet dhe interesohem e shof se ai është ndar vertetë problemi është se skam kontaktuar me të qysh moti por me dhemb shpirti sepse sdi qfar me ka bërë qe e dua kaq shume e me vuan zemra per të edhe 10 vite mos me pa si te flas me të hy ne depresion nga merzija  por une nuk e dija se ai ishte divorcuar dhe gjatë kohes sa nuk kisha kontakte me të une flisja me nje djal jo shqiptar qe jeton në londer jo shumë larg nga une dhe tash problemi është se ky më dashuron si i qmendur sa qe ndoshta ju duket pa kuptim po edhe këmbët mi puth nga eci djalin tim e don aq shumë sa qe është ne gjendje me ba gjithqka për to ma ka vertetu shume herë por sod jam në një dilem shume te madhe ndoshta do te thoni nese e ke dasht babin e djalit pse ke dal me ate tjetrin arsyja eshte kam dal sepse un pata hjek dor nga dashuria per baben e djalit tim pasi ai kishte familje dhe sdoja te prishja punë por tash jam shume shumë keq sepse nuk mundem ti them keti djalit qe jam me të se nuk e dua sepse është shumë shumë i mirë me mua dhe me don extrem fort qe vetem nese me sheh te merzitur qmendet deri te qetsohem  dhe ma kan thene te gjith shoqeria se ky eshte i qmendur pas teje dhe se eshte fat te kesh dike afer sikur ky sepse te kushton shumë kujdes por problemi është se zemra me vuan për baben e djalit edhe pse ai e di se ka te dashuren tjeter ne shkoder sepse ne instagram flasim si miq ai nuk e din se vuaj për të dhe me tregon qdo gjë qe ka te dashura qe ndihet mirë qe ka mundesi te dali me femra tjera pasi tash eshte i divorcuar por problemi eshte se eshte e pa mundeshme me fshi nga jeta se djali do ta kerkoj nje dit qe do ta shoh e po vuaj shumë për të si kisha mujt me hjek nga zemra e di se shume do te tallen e shume do ironizojn me postin tim por sikur ta dinit sa kam vuajtur ne jetë atehere nuk do me gjykonit vetem kerkoj mendimin e juaj si ta heq nga zemra baben e djalit tim më është bere e pamundur kam provuar shume me hjek por sdi pse nuk mundem flm nese e postoni.”