JOQ Albania
Home

“U shqep” me meshkuj, transeksualja në fund martohet me një femër milionere
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19/07/2019 8:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

I ka dhënë fund beqarisë transeksualja e famshme Gigi Gorgeous. Ajo është martuar met ë dashurën e saj, trashëgimtaren milionere, Nats Getty.

Dasma u zhvillua në një plazh në Kaliforni dhe Gorgeous veshi një fustan të krijuar nga Michael Costello, për Project Runway.

Fustani ishte i mahnitshëm, por Gigin e ndihmoi që të shkëlqente gjatë kësaj dite të veçantë, edhe artisti i make up-it, Hilary Montez.

I gjithë grimi i dasmës së saj u publikua hap pas hapi në Instagram. Ajo përdori një buzëkuq të lehtë në nuancat e rozës, vetulla natyrale, shumë hijë, për të shkëlqyer nën rrezet e diellit dhe në përfundim doli një make up i pastër.

Gorgeous ka thënë më herët se kishin planifikuar një dasmë ekstravagante dhe me sa duket, e ka realizuar planin e saj.

Ajo ka mbajtur veshur tre fustane fantastike, në dasmë ishte një grup muzikor që luante muzikë live, çifti hyri në ambientin ku u zhvillua dasma me helikopter, si dhe kishin 220 të ftuar, përfshirë Teri Hatcher si dhe CEO-n dhe themeluesin e Beautycon, Moj Mahdara.

Sa i takon dekorit të dasmës, çifti kishte vendosur lule kudo.

Emri i vërtetë i Gigi është Gregory Allan Lazzarato. Videoja e saj në You Tube filloi të dalë në vitin 2008 dhe tërhoqi vëmendjen më të madhe në vitin 2013, kur ajo u deklarua si një person transgjinor.

Deri në vitin 2016, ajo ishte biseksuale, për t’u deklaruar si lezbike në të njëjtin vit.

Gigi është shprehur:

Që atëherë unë kam qenë vetëm me burra dhe pastaj u çmenda duke bërë seks me një të dashur. Unë nuk kam turp për këtë dhe jam e lumtur. Unë kurrë nuk kam ndjerë një gjë të tillë derisa kam takuar këtë femër dhe kuptova se isha lezbike”.

Burimi: Refinery29 |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania