JOQ Albania
Home

“Ilaç” për ata që duan të bien në peshë, kjo është pija që bën mrekulli me mëlçinë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 17/07/2019 23:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nëse po doni që të humbisni peshë atëherë duhet ta keni parasysh që mëlçia ka një rol të rëndësishëm në këtë proces.

Kur mëlçia është e ‘mbytur’ nga toksinat, ajo nuk është në gjendje të kryejë funksionet e saj  në gjendje normale.

Pra, nëse doni që të humbisni disa kilogramë, bëni mirë që t’i jepni një dorë mëlçisë me punën që ajo bën.

E vetmja gjë që duhet të bëni është që të pini tre ditë rresh një pije me limon që do t’u pastrojë mëlçinë.

Për ta përgatitur, ju nevojiten:

3 limonë

1 filxhan majdanoz i shtrydhur

5 fletë selino

6 gota uji

Udhëzime për përgatitjen

Lëngun e limonit, majdanozit dhe selinon futni në blender, shtoni ujin dhe përzieni mirë. Konsumoni 2 gota, 3 herë në ditë në stomak të zbrazët.

Përsëriteni procedurën për 2 ditët e ardhshme. Pastaj bëni një pushim prej 7 deri në 10 ditë dhe nisni nga fillimi.