JOQ Albania
Home

Nuk e kishin paguar, punëtori shqiptar kërcënon me hedhje nga vinçi
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 12/07/2019 18:12

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shqiptar ka hipur sipër një vinçi dhe ka kërcënuar se do të hidhet nga 30 m.

Ngjarja është regjistruan në orën 7 të mëngjesit të sotmë në Giulianova Lido në Itali.

Shqiptari ishte ish-punonjës i kompanisë që do të ndërtonte një godinë në zonën përreth.

Sipas mediave italiane, shqiptari nuk ishte paguar nga kompania për të cilën kishte punuar.

Në vendngjarje erdhën menjëherë zjarrëfikësit, një patrullë karabinierësh, se dhe kryebashkiaku Costantini.

Shqiptari zbriti nga vinçi vetëm në momentin që u sigurua se firma do t’i paguante 3400 eurot që i detyrohej.

Burimi: Ilcapoluogo|Përktheu dhe përshtati: JOQAlbania