JOQ Albania
Home

U gjet pajetë në shtëpi një muaj më parë, kush është shqiptari që akuzohet për vrasjen e gruas së tij
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 11/07/2019 19:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Autoritetet britanike kanë vënë në pranga 45-vjeçarin shqiptar, Fatos Xheta.

Ky i fundit akuzohet për vrasjen e gruas së tij, Safie Xheta, 35 vjeçe.

Ngjarja është regjistruar në Cowley në Britaninë e Madhe, muajin e kaluar.

Gruaja u gjet më 17 qershor në orën 5:11 të mëngjesit, e vdekur brenda në shtëpi.

Për momentin Xheta ndodhet në paraburgim dhe pritet të dalë përpara gjykatësve në ditët në vijim.

Burimi: Oxfordmail|Përktheu dhe përshtati: JOQAlbania