JOQ Albania
Home

Tragjedi në futboll, portieri humb jetën pasi priti penalltinë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/07/2019 17:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tjetër ngjarje shumë e rëndë ka goditur së fundmi botën e futbollit.

Kësaj here ka ndodhur në Meksikë, teksa portieri 17-vjeçar, Ramon Ismael Coronel ka humbur jetën gjatë një ndeshje.

Gjithçka ka ndodhur në momentin kur djaloshi ka pritur një penallti.

Topi i goditur prej kundërshtarit është ndalur nga stomaku i portierit të pafat që ka humbur ndjenjat.

Në fushë nuk ka patur ambulancë dhe personat e pranishëm e kanë transportuar atë  drejt spitalit.

Kur mbërriti në duart e mjekëve, pësoi një atak kardiak dhe nuk ia doli të mbijetonte.

Ndeshja luhej për një kampionat rajonal në Meksikë dhe nuk ishte e një rëndësie të veçantë…