JOQ Albania
Home

Jonida Maliqi: S’më kanë paguar akoma për këngën fituese në RTSH
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/07/2019 7:41

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Jonida Maliqi e përfaqësoi denjësisht Shqipërinë në Eurovizion, por deklaron se ende nuk ka marrë asnjë kacidhe.

E ftuar në puntatën e parë në emisionin “Treshat”, Maliqi u shpreh se RTSH nuk i ka dhënë asnjë para edhe pse ajo ka dalë fituese në festivalin e fundvitit me këngën “”Ktheju tokës” (kënga fituese e ketij festivali shkon në Eurovizion).

Ajo u shpreh:

Me sa kam informacion po, kënga fituese pagohet, por ende nuk ma kanë konfirmuar.
E kam marrë vesh nga kolegët e mi dhe nga ata që kanë qenë më parë pjesëmarrës.
Nuk i kam marrë ato para. Do t’i jap kohë dhe nëse do të jenë, patjetër që do t’i marr".