JOQ Albania
Home

Shqipëria nën pushtetin e stuhive, Berati dhe Divjaka mbeten në terr
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 10/07/2019 20:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria është përfshirë ditën e sotme nga stuhi të fuqishme.

Në shuma zonë të vendit janë regjistruar dëme të konsiderueshme materiale.

Gjithashtu shumë familje janë duke u përballur me mungesën e energjisë elektrike.

Në Divjakë, që prej orës 17:00 të pasdites është shkëputur energjia elektrike. Ndërsa i gjithë Berati është pa drita që prej orës 18:00.

Si pasojë e stuhive të forta, është dëmtuar rrjeti i transmetitmit, si dhe janë rrëzuar shtyllat e korendit.

OSHEE ndërkohë po punon për riparimin e defekteve dhe normalizimin e situatës.