JOQ Albania
Home

“Jeta e fundit”, dalin shifrat marramendëse që yjet e futbollit shpenzojnë për jahtet me qira
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10/07/2019 12:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pasi përfundimit të një sezoni të lodhshëm, muajt e verës futbollistët zgjedhin të relaksohen, duke shijuar pushimet, përpara se të nis sezoni i ri futbollistik.

Shumë prej tyre preferojnë jahtet dhe femrat seksi për t'i shoqëruar në këto ditë të nxehta.

Bie në sy fakti se shumica e futbollistëve më të njohura shpenzojnë shuma marramendëse për jahtet.

Por duke pasur parasysh shumat që përfitojnë në klubet respektike, këto çmime mund të thuhet se nuk mund të konsiderohen aspak të larta për ta, edhe pse për njerëzit e zakonshëm mund të cilësohen tejet të kripura.

Këto janë çmimet stratosferike të jahteve të marra me qira nga disa nga futbollistët më të njohur në botë:

An Oblak – 23 mijë paund në javë

Manuel Neuer dhe Mario Gotze – 35 mijë paund në javë

Raheem Sterling – 24 mijë paund në javë

Kyle Walker – 30 mijë paund në javë

Kevin-Prince Boateng – 47 mijë paund në javë

Dele Alli – 40 mijë paund në javë

Cristiano Ronaldo – 180 mijë paund në javë