JOQ Albania
Home

Njihuni me 20 futbollistët më të mirë në botë sipas moshës së tyre
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/07/2019 11:35

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Së fundmi,  sajti i njohur i statistikave, “Globe Soccer” ka renditur 20 futbollistët më të mirë në botë sipas moshës së tyre.

Lista nis me 18-vjeçarin e Real Madridit, Vinicius JR dhe mbyllet me sulmuesin suedez, Zlatan Ibrahimovic, i cili mban plot 37 vite mbi supet e tij.

Në këtë listë figurojnë edhe emra të tjerë, si më të mirët e moshës së tyre, si Messi, Salah, Hazard, Mbappé.

Nuk mungon as Dani Alves, që së fundi fitoi “Copa America”, në moshën 36-vjeçare.

Sipas moshës, në foton e mëposhtme mund të njiheni me futbollistët më të mirë, sipas datëlindjeve (moshës) respektive, nga 18 deri në 37 vjeç.