JOQ Albania
Home

Nga Hazard te Felix, ja formacioni me transferimet më të shtrenjta deri tani në merkato
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/07/2019 15:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Merkatoja verore në kampionatet më të forta europiane është në ditë e saj më të nxehta.

Edhe pse deri tani janë regjistruar blerje me shifra të larta, priten akoma surpriza të tjera gjatë ditëve në vijim

Goditje të bujshme deri tani mund të përmendim Hazard dhe Jovic që u blenë nga Reali, Joao Felix që u ble nga Atletico Madridi, Rodri i Cityt, apo edhe De Jong i Barçës.

“Transfermarkt”, ka gjetur blerjet me të shtrenjta dhe ka krijuar një formacion, i cili realisht është i frikshëm.

Lojtarët e përmendur më sipër, por edhe emra të tjerë, pritet të jenë protagonistë në skuadrat ku janë transferuar gjatë kësaj merkato vere.

 Ja formacioni me transferimet më të shtrenjta: