JOQ Albania
Home

Makina iu “shtrydh’ plotësisht mes tre kamionëve, shoferi ia hedh me lëndime të vogla
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 06/07/2019 11:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shofer ka shpëtuar për mrekulli edhe pse makina e tij u ‘shtrydh’ fare pas një përplasjeje të tmerrshme.

Për shkak se po udhëtonte shumë pranë një automjeti, shoferi përfundoi duke u përplasur mes tre kamionëve në autostradë.

Pasi arriti në vendin e ngjarjes, policia publikoi disa imazhe nga gjendja e makinës për të treguar se çfarë ndodh nëse nuk tregoheni të kujdesshëm.

Edhe pse makina duket pothuajse tërësisht e shtypur, shoferi që thuhet të jetë në të dyzetat, ka dalë pa lëndime serioze.

Ai po udhëtonte mes dy kamionëve dhe pas një pas një tjetër automjeti më tonazh të rëndë në momentin që ndodhi përplasja.

Bashkë me fotot, policia shkruante:

Për shoferin që të largohet me vetëm lëndime të lehta nuk është asgjë më pak se një mrekulli pasi në këto raste rezultati është krejt i ndryshe. Sikur të kishte njerëz në anën e pasme, ata me shumë siguri do të vrarë atë ditë.”

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania