JOQ Albania
Home

Bën shqiponjën, puth hartën e Kosovës e këndon shqip, Miss Serbia i tërbon të gjithë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01/07/2019 9:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Miss Serbia duket se do të penalizohet rëndë pasi të kthehet në vendlindje, për shkak të veprimeve që ajo ka bërë gjatë sfilatës që është mbajtur në Kosovë.

Bjondia bukuroshe Ivana Jovanka, teksa ka qenë duke sfiluar, ka bërë me duar simbolin tipik të shqiptarëve, atë të shqiponjës.

Ajo është shprehur:

Është formë respekti, për mua është normale ta bëj”.

Menjëherë pas veprimit të saj reaguan mediat serbe të cilat e quajtë skandal.

Ivana nuk është ndalur dhe e ftuar në emisionin "N’Kosovë show" puthi hartën e Kosovës dhe këndoi këngën patriotike shqiptare “Xhamadani vija-vija".