JOQ Albania
Home

Stresi degjeneron Veliajn: Erjon, burrat në Tropojë nuk i lejojnë kryetarët e partisë të na i shajnë gratë ku*va
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 30/06/2019 17:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

I bujshëm ishte arrestimi i reperit Stresi dhe po aq i bujshëm lirimi i tij. Babai i tij Sali Lushaj, ish truproja e ish-kryeministrit Berisha dhe ai vetë, janë mbështetës të flaktë të PD dhe gjithmonë ishin të pranishëm në protestat e opozitës.

Veliaj me sa duket nuk është në dijeni të lajmit që reperi është liruar.

Në një story të postuar në Instagram, bashkëshortja e Stresit ka publikuar një video ku duket Veliaj në një takim me qytetarët dhe i thotë vjehrrit të saj të nxjerrë djalin nga burgu si fillim.

“Ik o Sali nxirr çunin nga burgu!”- i drejtohet Sali Lushajt.

Ajo ka ironizuar Veliajn duke shkruar se “Kryetari i bashkisë qenka shumë pa informacion”, shoqëruar me disa emoji duke qeshur me lot.

Pas këtij postimi ka reaguar edhe vetë Stresi, i cili i ka dedikuar këtij të fundit një shkrim të gjatë.

Ai ka shkruar:

Erjon e mendova disa here te shkruaj apo te mos shkruaj per ty! Jo per gje por e di qe me letyra si ti njeriu veç flliqet.Miza eshte e vogel ne permasa por kur te afrohet eshte e bezdiseshme ulet edhe mbi m…ja keshtu si ti ndaj me erdhi fort flliqt qe nga goja jote doli emri i tim ati dhe i IMO! Burrat ne Tropoje nuk shesin fiq Erjon nuk di a ke informacion?!! Nuk na paguana „ mami „ as dasem as nuk mburremi me grate e shpise. Aq me shume qe nuk lejojme kryetaret e partise te na i shajne kurva, (me pat ardhe keq per zonjen tende kur ta ofendoi padroni yt)! Ne ne Tropoje kemi lisa e pisha te moçme, nuk mbjellim shelgje! Se shelgu nuk ka rrenje Erjon ! Jam shume i bindur qe ti nuk na njeh , madje nuk ke patur mundesi te ulesh ne nje tavoline me nje Tropojan te vertete! Ne nuk bejme pazare per leje ndertimi, liria nuk shitet per beton. Erjon im ate eshte rrite ne kulle guri! Kemi sobe burrash, ulemi kembekryq , ti nuk ke si ta dish,se burrerine tende e shite bashke me koshin e fiqve! Je rritur i frustuar nen tavoline ndaj ndaj nuk te ve faj, shtepia ka edhe sobe pritje ka edhe banjo, ti si letyre qe je nuk te ka ra me nejte shume ne sobe! Prandaj ti leh si qen.
Un jam i lire por edhe kur isha ne qeli, prej jush, Isha 100 here me i lire se ti! Marre per nje shtet qe u moret me nje kengetar ! Armiku publik i Rilindjes 😂😂! Im ate nuk te konsideron armik se je shume i dobet Erjon….Ty te shqeteson prania e tij, nuk eshte hera e pare…Gabove qe e permende!!
Zona prane shkolles e kuqe tashme prej vitesh eshte blu, ti mos u merzit qe aty nuk te eci as marrja e femijeve ne krah as batutat me dialekt Tirons dhe as qyli, mendove qe njerezit ende shiten per nje dreke.
Ti besa mire boll qe di te menaxhosh mbeturinat per ate te them bravo! Ti je ç fare ben.Karrigia po te ishte e mire nuk vihej b…por koka! Ti i shite te dyja , marrja te mlofte.
Mushk , mundohu te jetosh me nder qe te marresh titullin “vdekje”, se keshtu si e ke nisur do meritosh fjalen “Ngordhje”.”

View this post on Instagram

Erjon e mendova disa here te shkruaj apo te mos shkruaj per ty! Jo per gje por e di qe me letyra si ti njeriu veç flliqet.Miza eshte e vogel ne permasa por kur te afrohet eshte e bezdiseshme ulet edhe mbi m…ja keshtu si ti ndaj me erdhi fort flliqt qe nga goja jote doli emri i tim ati dhe i IMO! Burrat ne Tropoje nuk shesin fiq Erjon nuk di a ke informacion?!! Nuk na paguana „ mami „ as dasem as nuk mburremi me grate e shpise. Aq me shume qe nuk lejojme kryetaret e partise te na i shajne kurva, (me pat ardhe keq per zonjen tende kur ta ofendoi padroni yt)! Ne ne Tropoje kemi lisa e pisha te moçme, nuk mbjellim shelgje! Se shelgu nuk ka rrenje Erjon ! Jam shume i bindur qe ti nuk na njeh , madje nuk ke patur mundesi te ulesh ne nje tavoline me nje Tropojan te vertete! Ne nuk bejme pazare per leje ndertimi, liria nuk shitet per beton. Erjon im ate eshte rrite ne kulle guri! Kemi sobe burrash, ulemi kembekryq , ti nuk ke si ta dish,se burrerine tende e shite bashke me koshin e fiqve! Je rritur i frustuar nen tavoline ndaj ndaj nuk te ve faj, shtepia ka edhe sobe pritje ka edhe banjo, ti si letyre qe je nuk te ka ra me nejte shume ne sobe! Prandaj ti leh si qen. Un jam i lire por edhe kur isha ne qeli, prej jush, Isha 100 here me i lire se ti! Marre per nje shtet qe u moret me nje kengetar ! Armiku publik i Rilindjes 😂😂! Im ate nuk te konsideron armik se je shume i dobet Erjon….Ty te shqeteson prania e tij, nuk eshte hera e pare…Gabove qe e permende!! Zona prane shkolles e kuqe tashme prej vitesh eshte blu, ti mos u merzit qe aty nuk te eci as marrja e femijeve ne krah as batutat me dialekt Tirons dhe as qyli, mendove qe njerezit ende shiten per nje dreke. Ti besa mire boll qe di te menaxhosh mbeturinat per ate te them bravo! Ti je ç fare ben.Karrigia po te ishte e mire nuk vihej b…por koka! Ti i shite te dyja , marrja te mlofte. Mushk , mundohu te jetosh me nder qe te marresh titullin “vdekje”, se keshtu si e ke nisur do meritosh fjalen “Ngordhje”.

A post shared by STRESI (@stresi) on