JOQ Albania
Home

Kjo pije është sekreti i humbjes në peshë i Beyonce
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 25/06/2019 0:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Humbja e kilogramëve mund të jetë një stres i madh, dhe shpesh dieta duket si një rrugë e pafund. Kjo nuk do të thotë që humbja e shëndetshme e peshës është e pamundur.

Sipas “WebMD”, mënyra më e mirë për të humbur përgjithmonë peshën është që të bëhen ndryshime të vogla në stilin e jetesës. Një ndryshim i lehtë që dikush mund të bëjë është të zëvendësojë një vakt me diçka të shëndetshme, si pijet me limoni të ulëta në kalori që përdor Beyoncé.

Beyoncé përdor pije me limon, e cila mund të funksionojë shumë mirë edhe për ju.

1.Është e ulët në kalori.Nuk ka cilësi magjike rreth limonit që e bëjnë të mirë për humbjen e peshës, është thjesht i ulët në kalori. Ushtrimi me siguri mund të ndihmojë humbjen e peshës, por nuk bën shumë mirë nëse jeni duke ngrënë më shumë kalori se sa jeni duke humbur.

2.Ju nuk duhet të anashkaloni mëngjesin.Ai është vakti më i rëndësishëm i ditës. Megjithatë, shumë njerëz mendojnë se mund të shkurtojnë kaloritë duke lënë mënjanë ushqimin.

3.Ajo funksionoi për Beyoncé. Beyoncé bëri pijen e limonit të famshëm në vitin 2006, kur ajo pretendoi se e ndihmoi të humbte shpejt 20 kilogramë për rolin e saj në filmin ‘’Dreamgirls’’. Megjithatë, ju nuk keni nevojë të hiqni dorë nga ushqimi tërësisht për të humbur peshë; vetëm zëvendësimi i një vakti në ditë me “limonadë” do të ndihmojë në uljen e numrit tuaj të përditshëm të kalorive.

Limonada që përdori Beyoncé përbëhet nga:

1/2 limon ose 2 lugë gjelle lëng limoni

1-2 lugë gjelle mjaltë bio

1/10 lugë gjelle spec i kuq

300 ml ujë.