JOQ Albania
Home

‘’Foto skandal’’/ Dako vazhdon të habisë me punimet në Durrës, ndërtohet rruga ku nuk futen dot makinat
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 22/06/2019 20:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Qyteti i Durrësit është një ndër qytetet me pasuri të shumta arkeologjike në vendin tonë, por ky qytet është betonizuar.

Shumë prej këtyre pasurive arkeologjike do të mbeten të groposura, ndoshta përgjithmonë nën themelet e pallateve shumëkatësh.

Kurse gjatë ditës së sotme një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe ka thënë se në këtë qytet po ndodhë një skandal i vërtetë.

Ai tregon se ky skandal ka ndodhur gjatë punimeve që po bëhen për rregullim dhe asfaltimin e rrugës ‘’ Juba’’ në lagjen 17 në Durrës.

Po ashtu në mesazhin e tij, ai shkruan se është turp që perimetri i kthesës në kryqëzimin me rrugën ‘’ Stavri Frashëri’’ është bërë aq i ngushtë sa makinat e kanë të pamundur të futen.

Në përfundim të mesazhit të tij, ai shkruan se i lutet Zotit mos të bjerë ndonjë zjarr sepse aty zjarrfiksja nuk hyn dot, e as ambulanca.

Mesa duket kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako vazhdon t’i habisë të gjithë me punimet në qytet. Komentet për këtë ju takojnë juve.

Mesazhi plotë:

Pershendetje JOQ! po ju nis disa #fotoskandal# qe realishte jane duke ndodhur gjate punimeve qe po behen per rregullimin dhe asfaltimin e rruges "Juba" ne lagjen 17 Durres. Turp perimetri i ktheses ne kryqezimin me rrugen "Stavri Frasheri" eshte bere aq i ngushte dhe trotuari shtrihet deri ne gjysem te rruges saqe automjetet e kane te pamundur te futen. Keto mjete pune qe shihen ne rruge kane hyre nga hyrja tjeter e rruges dhe dalin prap indietro qe andej sepse e kane te pamundur te dalin ne kete kryqezim qe po behet i ri. Zot na ruaj mos te bjer ndonje zjarr thuaj se ketu nuk hyjne dot as zjarrfiksja e as ambulanca.Ju falenderojme per sensibilizimin.’’