JOQ Albania
Home

Kapet gjallesa e çuditshme ujore në Velipojë, habiten pushuesit
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 22/06/2019 16:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Deti mban shumë mistere në thellësitë e tij.

Sipas shkencëtarëve, një numër i pafund gjallesash nënujore, që jetojnë në thellësi të mëdha apo edhe të cekëta, janë të panjohura për syrin tonë dhe nuk kanë një emërtim specifik si mund të klasifikohen.

Një krijesë e pazakontë ujore është kapur ditën e sotme në bregdetin e Velipojës, Shkodër.

Pushuesit janë shprehur të habitur dhe kanë kërkuar ndihmë nga ndjekësit e JOQ Albania për emrin që mban kafsha e çuditshme.

Duket se krijesa ka formën e një kërmilli gjigant.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme