JOQ Albania
Home

Përgjimi i fundit/Edi Rama: Mos më trego emrin e gruas e të shtëpisë, mor ku*vë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 18/06/2019 10:56

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Siç duket, përgjimet e gazetarit Peter Tiede dhe bërja publike e bisedave telefonike gjatë zgjedhjeve të fundit, kanë acaruar keq mbrëmjen e djeshme Kryeministrin Edi Rama.

Ai i është përgjigjur telefonatës së një numri të panjohur, me të cilin më herët ka shkëmbyer mesazhe në WhatsApp.

Në telefonatë me qytetarin, Rama e quan atë “kurvë” dhe i thotë të mos e përdorë më telefonin, duke nënkuptuar që të mos përdorë më numrin e tij të telefonit.

Kryeministri dëgjohet të thotë:

Mos më ço mesazh mua dhe mos më trego mua ti emrin e gruas dhe të shpisë mor KURVë! Edhe mos e përdor më telefonin, more vesh apo jo?

Më herët, qytetari i ka dërguar një meszh në telefon kreut të qeverisë, ku i kërkon të japë dorëheqjen e të jetojë i lumtur në vilat e tij në Holandë, bashkë me të shoqen.

I riu tregon se a ikur që 13 vjeç në emigrim dhe insiston që Rama të largohet nga Shqipëria.

Ai shkruan:

O i nderuar Z.Kryeminister Edvin Rama po ca behet kahu mer burr i more shqiptaret ne qaf me kto gjera na shkatrrove shqiperin mor burr po ku do i cosh mer ato lek a ke zot ti a ske zot a ca behet kshu .Degjo ketu ke bo ca ke bo deri tani bravo te qofte ke gjet popullin dele,leje ate vend tani e ik ma mir se lek ke boll merre Znj.Linda Ramen edhe ikni o vlla ne vilat tuaja ne Holland e jetoni apo ku di un ku te duash ti thjesht largohu nga ai vend se ske me asgje aty.Kaq kisha me te then jam emigrand prej 10 vitesh sot jam 23 vjet kam ik nga Shqiperia qe 13 vjec edhe kur ka qen ai Sali Berisha jo se ai ka qen burr ma i mir jo se ai ja qij ropt na e shiti krejt fabrika e ca kishim pasuri ne pradaj vendi ka ra ne kete gjendje qe jemi sot.Te uroj gjith tmirat Rrespekte.

Si për çudinë e djalit, Edi Rama i ka kthyer përgjigje mesazhit të tij. Ai shprehet se nuk rron për lek, por këtë gjë nuk ia shpjegon dot qytetarit.

Në kthimin e përgjigjes, kryeministri shprehet:

Atje ku je shko meso dhe behu i zoti vetes dhe sa per leket ti dhe te gjithe ata qe mendojne si ti mua me merrni te keqen, se une nuk rroj per lek po kte sta shpjegoj dot ty se je shume i paditur"

Në përfundim qytetari mbyll bisedën me një mesazh që lë të nënkuptojë shumë gjëra:

Degjo ktu o burr shteti jemi shum te ditur ne po ty bravo te qoft se je shum i shkathet dhe i ke cuar punet ketu ku jan"