JOQ Albania
Home

“Vajza ishte ndarë më dysh, i ishte këput koka”, detaje mbi aksidentin e tmerrshëm në Tiranë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 16/06/2019 8:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Elbasan-Tiranë. Një automjet ka dalë nga rruga dhe si pasojë kanë ngelur të vdekur katër persona nga një familje.

Policia dha zyrtarisht detaje të pakta në lidhje me këtë ngjarje të rëndë, vetëm pak më parë.

Mbrëmjen e djeshme, qytetarë të shumtë kanë kontaktuar me JOQ.al për të treguar se çfarë tmerri kishin parë me sy.

Teksa shkruajnë pranë redaksisë sonë, kalimtarët e rastit tregojnë se makina kishte dalë tërësisht nga rruga dhe se kanë mundur të shikojnë një vajzë, e cila ishte e ndarë më dysh.

Ata tregojnë se makina ishte duke ardhur nga Elbasani drejt Tiranës dhe shkak i aksidentit dyshohet të jetë bërë shpejtësia e lartë si dhe mungesa e ndriçimit në atë zonë.

Njëri prej qytetarëve që ka parë skenën, shkruan:

Një aksident i tmerrshëm ka ndodh te rrotullimi i TEG-ut. Trupi i një vajze ishte ndarë në dysh dhe koka i ishte këputur. Janë të paktën tre të vdekur. Makina është Mercedes Benz i zi.Po vinin nga Elbasani dhe nuk e kanë parë rrotullimin se ka mungesë ndriçimi por edhe makina ka qenë mbi 170km/h se ka dalë nga rrethrrotullimi dhe ka shkuar deri tek karburanti me saltro. Kanë fluturu. Është e tmerrshme”.

Foto nga vendngjarja