JOQ Albania
Home

Njihuni me Apollon, kafshën gjigante që peshon 319 kg
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/06/2019 12:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

E kanë cilësuar si "bishë gjigante" dhe ëshë deri më tani macja më e madhe në botë. Duket si një kafshë prehistorike, por ekziston dhe është një gjysmë luan e gjysmë tigër.

Hibridi gjigant peshon 319 kg.

Pamjet e kafshës u publikuan në internet nga Mike Holston dhe Kody Antle, dhe u bënë virale në mediat sociale.

Hibridi quhet Apollo dhe krahasohet me një tigër prehistorik me dhëmbë shumë të mprehtë.

5 vjeçari është pasardhësi hibrid i një luani mashkull dhe një tigri femër.

Burimi: TheSun |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania