JOQ Albania
Home

Donin të hiqnin flamurin shqiptar, plas keq sherri në “Elbasan Arena”
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 12/06/2019 11:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një incident ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, teksa ishte duke u luajtur ndeshja mes Shqipërisë dhe Moldavisë e vlefshme për eleminatoret e Europianit.

Në tribunën përballë të "Elbasan Arenës", ndodhi një sherr.

Sipas denoncimit që vjen në redaksinë e "JOQ Albania", stjuartët e sigurimit tentuan të largonin një flamur të vendosur nga tifozët dhe ky gjest i ka irrituar ata pa masë.

Mes stjuartëve dhe tifozëve ka filluar një përplasje fizike siç shihet edhe në pamjet e mëposhtëme.

Ja pamjet: