JOQ Albania
Home

U merrte varëset e floririt nga qafa femrave, pranga 32-vjeçarit në Elbasan
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/06/2019 12:11

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burrë i moshës 32 vjeçare ka rënë në pranga nga policia e Elbasanit.

Siç mësohet zyrtarisht burri u vidhte përmes forcës, varëset e floririt qytetarëve në zona të ndryshme të qytetit.

Në pranga ka rënë G.V. banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi në lagjen "5 Maji" Elbasan, dyshohet se ka vjedhur me dhunë varësen nga qafa të një shtetaseje që po kalonte në rrugë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se ky shtetas është autor edhe i 2 vjedhjeve të tjera me dhunë.

Më datë 15.05.2019 në lagjen “Luigj Gurakuqi" Elbasan, dyshohet se i ka vjedhur me dhunë varesen e floririt shtetases A. B.

Më datë 10.06.2019 në lagjen "5 Maji" Elbasan, dyshohet se ka i vjedhur me dhunë varësen e floririt shtetases V.B.

Vijon puna hetimore për dokumentimin e plotë të ngjarjeve të tjera të vjedhjes me dhunë që dyshohet se janë kryer nga ky shtetas, si dhe identifikimin e personave të tjerë me të cilët bashkëpunonte për kryerjen e kësaj veprimtarie kriminale.