JOQ Albania
Home

Burri milioner i Angela Martinit shpallet në kërkim
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08/06/2019 20:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Me sa duket, Angela Martini dhe bashkëshorti i saj milioner, janë ndarë. Lajmi po qarkullon me shpejtësi në rrjetet sociale dhe në mediat e huaja, pasi prej kohësh të dy nuk kanë publikuar foto sëbashku.

Kohët e fundit Drago Svulescu ka mbyllur edhe profilin në Instagram.

Siç shkruan Anabel, bashkëshorti i shqiptares ka probleme serioze me drejtësinë. Drago Svulescu është dënuar shkurtin e këtij viti me 5 vite e 6 muaj burg nga Gjykata e Lartë në Rumani.

Biznesmeni akuzohet për mashtrim, saktësisht falsifikim dokumentacioni përsa i përket trashëgimisë së disa pronësive në bregdet.

Aktualisht, biznesmeni është në kërkim pasi akuzohet se është përfshirë në një grup kriminal (30 anëtarë), i cili përllogaritet ta ketë dëmtuar shtetin me 114 milionë euro përsa i përket disa pronave në Constatta dhe Mamaia.