JOQ Albania
Home

Po shëtiste në bregdet, turisti gjen krijesën misterioze
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 08/06/2019 18:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një krijesë misterioze, si krimb, por me pjesë të forta në sipërfaqe, është gjetur në Karolinë e Veriut.

Kanë qenë pushuesit e rastësishëm ata që e kanë vënë re këtë krijesë e më pas kanë lajmëuar organet kompetente për të bërë ekspertimin e gjallesës e për ta identifikuar atë.

Në një postim në Facebook, qytetari bëri thirrje për identifikimin e krijesës nga publiku.
Pas postimit të fotove, ekspertët e shërbimit të Parkut Kombëtar, ende nuk kanë mundur që t’i japin një emër kësaj gjallese të gjetur në bregdet.

Disa thonë se bëhet fjalë për një peshk të dekompozuar puffer.

Vetë personi që e ka gjetur e cilëson si “diçka e çuditshme e parë në det”.

Se çfarë është, ende nuk dihet.

Burimi: The Sun |Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania