JOQ Albania
Home

Paralajmëron infermieria: Vajzat po përdorin fshesë me korrent për të “shpëtuar” nga periodat
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 07/06/2019 22:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mjekët janë mësuar që shpesh në ambientet e spitaleve ku punojnë të paraqiten raste nga më të çuditshmet.

Por, një infermiere ka treguar e tronditur se vajzat po përdorin një mënyrë aspak të zakontë dhe jo të shëndetshme për të shpëtuar nga periodat.

Sipas infermieres nga Seattle, dy vajza të moshës 19 dhe 23-vjeçare janë pranuar në spitalin ku ajo punon me dhimbje serioze pasi ishin munduar të thithnin me fshesë më korrent gjakun e periodave.

Rastet tronditëse gruaja i tegoi në një postim në Twitter i cili u bë viral shumë shpjet.

Duke i paralajmëruar vajzat që të mos e praktikojnë këtë metodë, ajo shkruante:

Ju lutem mos e përdorni fshesën me korrent për të shpëtuar më herët nga periodat. Do përfundoni duke thithur më shumë se gjak! Janë paraqitur dy raste deri më tani këtë javë dhe të dyja janë shtruar. Thjesht NDALONI.”

Burimi:Mirror|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania