JOQ Albania
Home

E padëgjuar më parë, xhudistiti i bie celulari nga xhepi
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 13/05/2019 15:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në një ndeshje xhudoje.

Përfaqësuesi i portugalisë, Anri Egutidze, u skualifikua nga ndeshja, pasi kishte një celular me vete.

Në momentin kur nisi sfida, atij i bie celulari nga xhepi i kimonos.

Menjëherë undërshtari i tij, Robin Packs e mori dhe ia dorëzoi arbitrit.

Ky i fundit ka vendosur menjëherë të ndërpresë ndeshjen dhe të shpallë fitues suedezin.

Celulari u konsiderua si një faull teknik nga gjyqtari, duke qenë se është një objekt i paautorizuar.

Egutidze, i cili është me prejardhje gjeorgjiane, po garonte me Pacek, për pëshat deri në 81 kg.

Episodi i pazakontë është bërë viral dhe është komentuar shumë në rrjet.

Burimi: Thesun| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania