JOQ Albania
Home

Qytetari ‘’kap mat’’ Subashin: Kryetari bashkisë Fier më duket ka ngatërruar rrugët e fshatit me rrugët nacionale
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 10/05/2019 21:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një banor i qytetit të Fierit ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe shkruan se kryetari i Bashkisë së Fierit Armando Subashi ka ngatërruar rrugët e lagjeve nëpër fshatrat e Fierit dhe thotë se është rruga nacionale.

Po ashtu në mesazhin e tij ai shprehet se rruga është shtruar deri tek një shkollë 9-vjeçare dhe më pas është lënë përgjysmë.

Më tej qytetari shkruan se natyrshëm lind pyetja se ku kanë shkuar lekët e tenderit të kësaj rruge.

Gjithashtu në mesazhin e tij ai shkuan me ironi se lekët kanë shkuar për fushatën zgjedhore “Me sloganin Shqipëria që duam’’.

Kurse në përfundim të mesazhit të tij, ai shkuan se nuk është kjo Shqipëria që qytetarët duan.

Po ashtu ai ka nisur në redaksinë e JOQ Albania dhe disa foto, ku shikohen rrugë në gjendje skandaloze.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje jeta osh qef mund te publikoni disa foto ne faqen tuaj sepse ky kryetari bashkis fier me duket ka ngatru rruget e fshatit me rruget nacionale e hedh ne faqen e ti ne fcb rrug lagje ne  fshat e thot rruga nacionale mirpo sic rruga eshte ber der ne shkollen 9 vjecare qe nuk egziston dhe e ka len per gjys ne si banor duam te dim ku shkun keto lek te tenderit te kesaj rruge ?? Mos vall shkojne ne xhepat e fushates zghedhore ne fier  Me slotganin per shqiperin qe duam. Nuk eshtr kjo shqiperia qe ne duam.