JOQ Albania
Home

Valverde pranon dështimin: Na shtypën
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/05/2019 23:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde nuk u ka besuar dot eliminimin e turpshëm 4-0 në Anfield Road nga Liverpooli.

Pas ndeshjes ai u shfaq totalisht i zhgënjyer dhe ka marrë përsipër përgjegjësinë duke deklaruar se kundërshtari i shtypi.

Tekniku katalanas u shpreh:

Nuk ka justifkime, nuk mund të ketë! Kur humbet në këtë formën kështu, vërtet që nuk mund të thuash asgjë. Asgjë nuk shkoi mirë, as loja jonë. Na ushtruan presion të jashtëzakonshëm dhe nuk dolëm dot.
U mundova të thërrisja ekipin dhe t’i thoja të dilnin nga mbrojtja, sepse po na shtypnin, por nuk ndodhi asgjë, nuk ndryshoi asgjë. Trajneri është i pari që merr përgjegjësitë. Nuk dua të flas për të ardhmen time tani, nuk është momenti, jemi të hidhëruar."