JOQ Albania
Home

Flasin ekspertët: Ky është përbërësi “sekret” që duhet ta vini në fytyrë për të eliminuar rrudhat
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 07/05/2019 9:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Maskat me spermë mund të ndihmojnë në reduktimin e rrudhave, zbusin lëkurën dhe parandalojnë shenjat e ndryshme.

Kështu të paktën pretendon një eksperte bukurie.

Chelsee Lewis, e cila ka shumë klientë të famshëm që i ndihmon me lëkurën dhe 22 vite eksperiencë mbi supe, siguron që nëse përdorni spermën e partnerit për të trajtuar fytyrën rezultatet do të jenë të pabesueshme.

Sipas saj, rrudhat do t’ju reduktohen dhe lëkura juaj do të duket më e shëndetshme.

Duke folur për Femail, Chelsee tregon:

Seksi është një nga mënyrat më të mira për të rritur oksigjenin dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në lëkurë, kjo do ju japë një shkëlqim të menjëhershëm. Marrëdhëniet seksuale ndihmojnë me hormonin e stresit, por gjithashtu ndihmojnë në balancimin e hormoneve dhe në përmirësimin e prodhimit të kolagjenit. Por ju mund të shkoni një hap më tej me një maskë sperme. Po, e dëgjuat mirë. Përdorimi i spermës së partnerit tuaj si një maskë është pasur me një përbërje të quajtur sperminë, e cila është antioksidant që mund të ndihmojë në zvogëlimin e rrudhave, zbutjen e lëkurës, parandalimin e akneve dhe do t’u japë një lëkurë të shëndetshme."

Burimi:Mail Online|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania