JOQ Albania
Home

Pamje të turpshme nga Ballshi, qytetari: Dua t’i kujtoj kryeministrit se falë trimërisë të dëshmorëve shijon karrigen
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 05/05/2019 12:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dita e 5 majit në vendin tonë u është dedikuar Dëshmorëve të Atdheut, atyre personave që luftuan dhe dhanë jetën e tyre që Shqipëria të ishte një vend i lirë dhe sovran.

Dita e Dëshmorëve u vendos të jetë 5 Maji 1942, dita kur u vra nga fashistët, Qemal Stafa, i ri komunist aktivist i luftës Nacional Çlirimtare.

Por gjatë mesditës, së sotme në redaksinë e JOQ Albania ka ardhur një foto, që tregon se në kushte të mjerueshme janë varrezat e Dëshmorëve në qytetin e Ballshit.

Qytetari që e ka nisur shkruan se Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i bashkisë së Ballshit nuk duhet ta harrojnë se falë gjakut të këtyre burrave vendi ynë është i lirë.

Po ashtu ai shkruan se falë, trimërisë së këtyre burrave pushtetarët e sotëm po shijojnë karriget nëpër zyrat e qeverisë dhe po vjedhin shqiptarët.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ.Albania te lutem postoje. Me kete foto te varrezat e deshmoreve ne Ballsh dua ti kujtoj Kryeministrit dhe kryetarit te bashkis Ballsh se fal trimeris dhe gjakut te ketyre deshmoreve shijojn karriget te qet neper zyrat e tyre.jo vetem kaq,por edhe vjedhin duke pasuruar brezat e tyre te ardhshem.’’