JOQ Albania
Home

“Ia përplasi kokën te disku i makinës, sepse shoferja po shihte telefonin”, aksident i rëndë në Tiranë
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 24/04/2019 9:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ajo që nuk mungon çdo ditë në vendin tonë janë aksidentet, fakteqësisht.

Pa nisur mirë dita e sotme është shënuar një aksident i rëndë në Tiranë në zonën e njohur si Zogu i Zi.

Sapo kalon rrethrrotullimin në drejtim të Don Boskos, një makinë tip “Smart” me shofere një femër, sipas qytetarëve, ka goditur një burrë.

Për JOQ Albania një qytetar dëshmitar në ngjarje tha:

Përshëndetje JOQ! Postojeni këtë video si mesazh për femrat shqiptare që i japin makinës që të jenë më të përgjegjshme.
Burri po ikte në punën e vet dhe i ngeci këmba, u pengua te rruga e makinave, më pas një shofere me “Smart” ia përplasi kokën te disku i makinës, sepse po shihte telefonin.”

Kujdes, pamje të rënda:

Nga pamjet duket që aksidenti ka ndodhur në mes të rrugës, ku në fakt kalojnë shumë njerëz duke shmangur vijat e bardha që ndodhen pak metra më tutje.

E megjithatë kjo nuk e justifikon pakujdesinë e drejtuesve të mjeteve që shpesh bëhen burime aksidentesh deri tek ato fatale.

Udhëtoni me kujdes, ky është një kontribout që i detyroheni vetes dhe shoqërisë.