JOQ Albania
Home

Ekskluzive/ Tentoi të parakalonte kamionin, shqiptari përplaset fuqishëm dhe humb jetën
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 23/04/2019 14:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një aksident tragjik është regjistruar ditën e sotme në Ragusa në Sicili. Një shqiptar nga Fieri, i cili po udhëtonte me Ford Fiesta është përplasur me një kamion, duke ndërruar jetë.

Ka qenë një shqiptar i cili ka treguar të gjithë dinamikën e aksidentit për redaksinë e JOQ Albania. Sipas këtij personi, shqiptari kishte tentuar të parakalonte në të majtë të kamionit, kur ky i fundit ndodhej në të djathë.

Më pas kamioni filloi të hynte në korsinë e majtë, por nuk e pa Ford Fiestën, duke përfunduar të dy në anë të rrugës.

Vetura ku ndodhej 27-vjeçari shqiptar ka shtuar shpejtësinë menjëherë sapo është parakaluar, por nuk e llogariti se kamioni po ndryshonte sërish korsi.

Shqiptari ka shprehur më tej ngushëllime për familjarët, ndërsa ka bërë apel për të gjithë njerëzit, që të udhëtojnë me kujdes.

Mesazhi për redaksinë e JOQ Albania

Pershendetje miq… Doja te percillja nje mesazh per te dhith qe udhetojne me Makin beni kujdes shpejtesin… Ndodhemi ne itali ne Sicilia dhe ketu me keqardhje nje bashke atdhetari jon ka humbur jeten 27 vjec nga fieri… Ngushellime familjarvekujdes ju lutem kujdes… Isha Duke ikur per punt e mia ne qytet dhe rruges pash kete aksidendt reth ores 12.30 kureshtja me shty te ndaloja pas videos por mora vesh kur zbrita qe nje cun nga fieri ishte viktima è aksidentit per far te keq te tijin negli i vdekur ne vende degjoja qe ishte 27 vjec pyeta disa te ndaluar Ku qelluan dhe shqipetar me than ishte nga fieri… E bera kete video me zener te thyer se mund te kish qen dhe nje I aferm I imi por e ber video per te percjell mesazh in se udhetoni me kujdes… Se dhe viktima kishte tentar te parakalonte ne te majte te kamjonit kur kamjonit ishte ne te djathte kamjonit filloj te hynte perseri ne korsin e majte por pa e pare veturen Ford fiesten dhe perfundun ne murin ne a e te rruges Ku i riu nga fieri emrin te cilit nuk ja dim mbeti viktim e aksidentit…… UDHETONI ME KUJDES,SHPEJTESIA VRET JET Kamjoni mdhodhej ne te majte te corsie sepse rruga eshte me dy corsi Djali ka qene ne corsi e djathte Ku shpejtesin e lejuar ka qene 70 Kamjoni ka parakaluar veturen forde fiesta ne corsi e majte te rruges Ku shpejtesia e lejuar ka qen 100 por kur ka parakaluar kamioni veturen nga è djathta ne te majte vettura ka shtuar shpejtesin ne momenti Ku kamioni ka kerruar te hyje perseri ne corsine e djathte por pa ven re veturen dhe Kan perfunduar ne murin anesor te rruges UDHETONI ME KUJDES,SHPEJTESIA VRET JET

Shqiptari aksident ne Sicili on Vidnews.