JOQ Albania
Home

E reja ndërroi jetë gjatë lindjes, “Doktori e mbajti 4 orë në sallë pasi familjarët nuk kishin paguar lekët”
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 22/04/2019 16:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë u shënua ditën e sotme në maternitetin e Elbasanit. Një 25-vjeçare e quajtur Rexhina Debrova ndërroi jetë për shkak të komplikacioneve gjatë lindjes.

Dyshohet se shkak për vdekjen e saj është bërë një arrest kardiak. Familjarët e saj akuzojnë mjekët për pakujdesi dhe neglizhencë.

Ata shprehen se kardiologu erdhi tre orë me vonesë. Familjarët pasi morën lajmin e kobshëm shpërthyen në klithma dhe lot. Ndërkohë foshnja gëzon shëndet të plotë.

Një person që është gjendur rastësisht në maternitet ka kontaktuar me redaksinë e JOQ Albania. Ajo është shprehur, se familjarët e 25-vjeçares nuk kishin paguar lekët e operacionit dhe doktori e kishte mbajtur për 4 orë në sallë të renë.

Mesazhi për JOQ Albania

Un isha kalimtare ne spital edhe degjova se nje goc ishte shtruar ne spital per lindje edhe familjaret nuk kishin paguar leket para operacionit dhe doktorri e kishte mbajt pacienten per 4 ore ne sall. Fëmija kishte shpetuar ndersa pacientja kishte nderruar jet

Tashmë pritet që të kryhen ekzaminimet përkatëse, për të vërtetuar nëse e reja ka humbur jetën për shkak të neglizhencës dhe pakujdesisë.