JOQ Albania
Home

Skandali/ Firmat e mëdha shqiptare hedhin mallrat e skaduara në Bregun e Lumit, Tiranë
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 20/04/2019 18:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mesa duket problemet nuk kanë të sosur për banorët e Bregut të Lumit. Ditën e sotme, redaksia JOQ Albania publikoi disa materiale nga banorët e Bregut të Lumit ku ajo që ka ngelur atje janë rrënojat e banesave të shembura.

Një qytetar i ka shkruar redaksisë JOQ Albania për një tjetër fenomen që po i shqetëson këta banorë. Sipas qytetarit, vendi është mbushur me mallra të skaduara nga firmat më të mëdha shqiptare të cilat as nuk i kanë djegur dhe as nuk u kanë gjetur një zgjidhje tjetër.

Pamja që ka marrë Bregu i Lumit në Tiranë i ngjan një landfilli të tejmbushur me plehra, ku era e fortë i ka shpërndarë ku ka mundur.

Mesazhi i qytetarit:

Përshëndetje JOQ Albania! Doja të ndaja me ju një shqetësim në lidhje me mbeturinat. Shikojeni sesi është mbushur vendi me mallra jashtë përdorimit e të skaduara të firmave të ndryshme të mëdha dhe nga era janë shpërndarë gjithandej. Po si ka mundësi që kompani të tilla nuk mund ti djegin apo të gjejnë një zgjidhje tjetër, por vijnë dhe i hedhin këtu në Bregun e Lumit? Ju lutem publikojini të gjitha fotot."