JOQ Albania
Home

Dalin fotot/ 17-vjeçari që përplasi Mira Kazhani është në gjendje kome në spital
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 15/04/2019 15:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gazetarja Mira Kazhani përplasi pak ditë më parë me makinë një këmbësor në autostradën Tiranë-Durrës, teksa një po tentonte të kalonte në krahun tjetër të autostradës, për të shkuar në stacionin e autobusit.

I plagosur rëndë nga ky aksident mbeti një i ri, i cili u dëmtua në kokë dhe në pjesë të tjera të trupit. U raportua se ai ndodhej në spitalin Ushtarak në gjendje kome dhe në rrezik për jetën.

Aksidenti i bujshëm u njoftua zyrtarisht për mediat nga policia 5 orë pasi kishte ndodhur. Në lidhje me këtë ngjarje pati reagime edhe nga opozita, të cilët u shprehën se Veliaj, ishte ai që kishte ndërhyrë për të “shpëtuar kokën” e Kazhanit.

Ditën e sotme ish-kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e familjarit të djalit të aksidentuar, të identifikuar si Nertil Pëllumbaj.Ai shprehet se prej ditësh nuk dinte asgjë për fatin e të afërmit të tij.

17-vjeçari ndodhet në gjendje kome në spitalin e Traumës në kryeqytet.

Skandali më i madh në lidhje me këtë ngjarje është fakti se shumica e mediave televizive dhe atyre online (duke përjashtuar këtu disa media jo të kapura nga pushteti), raportuan se 17-vjeçari i aksidentuar ishte jashtë rrezikut për jetën.

Disinformimi ndaj publikut dhe tjetërsimi i fakteve tregon se gazetaria në Shqipëri varet nga interesat e palëve dhe shpërndarja e informacionit për audiencën bëhet në mënyrën që u leverdis personave të caktuar.

Siç shihet edhe nga fotot, djaloshi është në gjendje kome dhe mbahet në jetë me tuba.

STATUSI I BERISHËS

Tejet e rende gjendja e Nertil Pellumbit, 17 vjeçarit te aksidentuar nga Mira Kazhani!

Miq, edhe pas 9 ditesh lufton me vdekjen ne gjendje tejet te rende, kome ne reanimacion Nertil Pellumbi, 17 vjeçari qe shtypi me rrota te para te makines ne autostrade gazetarja e narkoqeverise Mira Kazhani.

Per te fshehur ne menyre te shemtuar e kriminale aksidentin, asnjeri per nje jave nuk njoftoi familjaret per fatin e djalit te tyre.

Familjaret gjate javes qe shkoi kerkuan te dinin per fatin e djalit te tyre dhe pyeten ne komisariatin e narkopolicise nr 3 dhe nr 6 dhe ne drejtorine e narkopolicse por nuk moren asnje informacion per te riun, femijen e tyre qe luftonte me vdekjen ne reanimacionin e spitalit te traumes.

Te premten qe kaloi ata bene denoncimin ne narkopolici per djalin e tyre si te humbur.

Vetem diten e shtune duke pyetur me te njohur ne Spitalin e Traumes ata arriten te gjejne njeruin e tyre ne gjendje tejet te rende.

Familjaret akuzojne Mira Kazhanin se ajo aksidentoi me rrota te para dhe ne gjendje te dehur djalin e tyre.

Deri diten e shtune ne reanimacionin e Spitalit nuk ka pyetur per gjendjen e 17 vjeçarit ne kome asnje person nga policia, gazetar apo njeri tjeter.

Miq, ketu me poshte ne mesazhet e dhimbshme te familjarit te 17 vjecarit Nertil Pellumbi, zinxhirin e qendrimeve kriminale ndaj ketij aksidenti nga narko policia, vet autorja e aksidentit, rrethi i saj etj. sb

Pershendetje zoti berisha, une jam familjar te djalit te aksidentuar policia u mudua ta feshe njegjarjen ne autostrad te gazetares mira kazani po fal miqve te mi muda ta zbuloj ku nedidhe djali eshte 17 vejecar

Ku nedodhet djali xhaxhajt tim shekova ne polici askush nuk na teregonte per te dhe sot akom nuk ka ardhur kush te iteresinet per te mira kazani ka qen ne durres per derk dhe ka qen tap ne alkol.

Nertil pellumbi quet djali qe u mebajt i feshet Nedodhet ne spital ne gjendje te rende une te peremt shekova te komisarjati numr 3 pyta dhe me than nuk dim gje mora ne tel 112dhe i pyta shekova vet ne drejtori bashk me babain e nertilit se te jemen nuk e ka dhe pytm as aty nuk dinen gje ne komisarjati 2dhe 6 ase ketu nuk dinin gje pastaj bem denocim per te humbur ne komisarjatin numer tre dhe te shunen e gjetm ne permjet miqve ton qe punojn ne spitalin ushtarak

Pyi babaj netilit dhe ata i than qe duro pak sa te felasim me mejekun e remulacjinit qe te japim pergjigje dhe i than ajde shikoje esht nje i pa idedifikuar shikoje mis esh ai

She keshtu e e gjetm ne permjet miqve ton as kush nuk ka ardhur akoma te iteresijet per gjendjen e tij as policia as njedo nje gazetar po qe esht ne dieni per kete negjarje e di i gjith shteti dhe jan te meezitur shum se i esht prishur mira kazanit makin dhe nuk ka me ca i shtyp tani perotestusit.