JOQ Albania
Home

‘Pas torturave e mbajnë të prangosur në reanimacion’, ish- kryeministri: Vetëm kryekrimineli Rama i bën këto
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 14/04/2019 23:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish- kryeministri Sali Berisha ka denoncuar rastin e një protestuesi të dhunuar gjatë protestës së opozitës. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social facebook Berisha ka postuar një video ku  i riu Armando Gecaj mbahet me pranga në ambjentet e spitalit.

Sipas ish- kryeministrit Gjecaj është torturuar kafshërisht.

Postimi i plotë:

Pergjigjia e vetme është shpagimi. Miq krye krimineli Edvin Kristaq Urrejtësi mban të lidhur në pranga në shtratin e reanimacionit të riun Armando Gecaj pasi e kanë torturuar dhe keqtrajtuar kafshërisht në komisariatin e kriminelëve me uniformë, për fajin e vetëm se ka marrë pjesë, në përputhje me të drejtat e tij kushtetuese, në protestë kunder narkoshtetit dhe kreut të tij. Miq, duke i shprehur mbështetjen dhe solidaritetin tim më të madh Armandos, bashkluftetarit trim dënoj me forcen me te madhe keto akte terroriste antikushtetuese dhe iu bej thirrje të qendrojmë fuqisheëm të pamposhtur ndaj terrorizmit shtetëror të narkoshtetit dhe të bejmë gjithçka për shpagimin e merituar ndaj këtyre banditëve, horrave dhe kriminelëve që nuk kanë moral, ligj as dhe kushtetutë. Fitore sb

Pergjigjia e vetme esht shpagimi. Miq krye krimineli Edvin Kristaq Urrejtesi mban te lidhur ne pranga ne shtratin e reanimacionit te riun Armando Gecaj pasi e kane torturuar dhe keqtrajtuar kafsherisht ne komisariatin e krimineleve me uniforme, per fajin e vetem se ka marre pjese, ne perputhje me te drejtat e tij kushtetuese, ne proteste kunder narkoshtetit dhe kreut te tij.Miq, duke i shprehur mbeshtetjen dhe solidaritetin tim me te madh Armandos,bashkluftetarit tine trim denoj me forcen me te madhe keto akte terroriste antikushtetuese dhe iu bej thirrje te qendrojme fuqishem te pamposhtur ndaj terrorizmit shteteror te narkoshtetit dhe te bejme gjithçka per shpagimin e merituar ndaj ketyre banditeve, horrave dhe krimineleve qe nuk kane moral, ligj as dhe kushtetute.Fitore sb

Publiée par Sali Berisha sur Dimanche 14 avril 2019