JOQ Albania
Home

‘Ku ka drogë ka rilindas’, ish-shefi i antidrogës: Drejtuesit e qeverisë të lidhur me krimin
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 14/04/2019 22:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-shefi i Antidrogës Dritan Zgani, i cili është i përndjekur nga struktura të policisë dhe drejtësisë shqiptare ka hedhur akuza të forta ndaj Kryeministrit Edi Rama, duke u shprehur se të gjithë drejtuesit e lartë në qeverinë aktuale, janë të implikuar me krimin dhe drogën.

Nëpërmjet një postimi në facebook ish- shefi i antidrogës përmend edhe disa nga emrat që sipas tij janë të lidhur me drogën dhe janë miq të ngushtë të Ramës.

Postimi i plotë i Dritan Zaganit:

Ne Itali-Engjell Agaçi avokat i shume trafikanteve shqipetare te denuar per trafik narkotikesh, ne shqiperi funksionar i larte i shtetit(flitet edhe si krahu majte i KM,se i djathte eshte Fugsi voges).
-Ne Shqiperi nje drejtues rilindas(E.Bushi) me detyre ne nje pike strategjike si aeroporti, na del.se paska qene avokat i trafikantit Riformato dhe avionit te tije qe perdorej per trafik droge.
Tani me thoni ju o njerez, pse gjithmone ku ka droge dhe trafik ka gjithmone nje rilindas te madh qe eshte avokat i djallit…pse te gjithe keta avokate te djallit jane lidhjet e ngushta te liderit narkodashes rilindas!?!?!?”