JOQ Albania
Home

”Nuk do e mbrojë dot më as Arta… Etilda ki mendjen tek m*ti që kë bërë”, paralajmërohet ministrja e Drejtësisë
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 14/04/2019 18:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Anëtarja e Kryesisë së LSI-së, Elona Guri me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar ashpër në lidhje me deklaratat e Ministrisë së Drejtësisë Etilda Gjonaj rreth protestës së djeshme të opozitës.

Guri në postimin e saj ka shkruar se Ministren e Gjonaj nuk e shqetëson shumë kapja e protestuesit që urinoi gjatë ditës së djeshme muret e godinës së Kryeministrisë.

Po ashtu në postimin e saj ajo shkruan se Gjonaj lexon ato që i janë vënë para dhe se Ministrja e Drejtësisë duhet ta ketë mendjen tek m**i që ka bërë dhe mos të merret me sh*rrën që i bënë kryeministrit Edi Rama.

Gjithashtu në postimin e saj Elona Guri Gjoni e ka mendjen tek Nazeri dhe se me ekstradimin e tij, ajo i ka bërë m… të gjithë ligjeve dhe procedurave dhe se do vijë një ditë ku nuk do e mbrojë më as Arta Marku.

Postimi i plotë:

Etilden  nuk e shqeteson aq shume kapja e atij qe beri shurren tek Kryeministria, as e protestuesve te tjere. Mos ja merrni per ters se ajo lexon çfare t’i vene perpara. Ne fakt mendjen e ka vetem tek Nazeri. Se me ekstradimin e tij, ajo i ka bere m… te gjithe ligjeve dhe procedurave.  Ai e le pa gjume. Do jete shume e shpejte ajo lohe kur nuk do e mbroje dot me as Arta. Etilda kije mendjen tek m.. qe ke bere, mos u merr me shurren qe i bejne Kryeministrit, se ata sipas rasteve se ku e bejne, i ze edhe shok.’’