JOQ Albania
Home

Shkoi të bënte gjoksin, 28-vjeçarja përfundon me dy madhësi të ndryshme dhe infeksion vdekjeprurës
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 12/04/2019 11:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 28-vjeçare shkoi në një klinikë në Turqi për të rritur gjoksin por për pak sa nuk humbi jetën.

Holly McCulloch pagoi 3,120 euro për zmadhim gjoksi por një ditë pas operacionit u fut me urgjencë sërish në sallën e operimit dhe iu hoqën implantet.

Pas 5 muajsh ajo u paraqit sërish në klinikë për një operacion të dytë.

Gjithsesi, kur po kthehej në shtëpinë e saj në Angli, Holly u sëmur keq dhe më vonë mori vesh që kishte infeksion në një nga gjinjtë e saj.

Mjekët në Britaninë e Madhe zbuluan se e çara e krijuar në gjoksin e saj kishte marrë ngjyrë të errët.

McCulloch tregoi për mediat se dëgjoi një zhurmë të çuditshme dhe më pas zbuloi se proteza në gjirin e saj të majtë kishte dalë nga një e çarë e krijuar.

Si pasojë e infeksionit, 28-vjeçares i thanë mjekët se duhet ta hiqte protezën ose ndryshe do të humbiste jetën.

Tashmë ajo ka mbetur me gjinjtë në madhësi të ndryshme.

Burimi: LAD BIBLE| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania