JOQ Albania
Home

Djali 9-vjeçar përfundon me një vrimë në këmbë, ky është insekti që ia shkaktoi
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 11/04/2019 10:51

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një fëmijë 9-vjeçar ka përfunduar me një vrimë në këmbë pasi u pickua nga një merimangë.

Bobby Cleary, nga Essex shkoi fillimisht në spital pasi kishte të kruara në këmbë, por mjekët e dërguan në shtëpi duke i thënë se me shumë mundësi e kishte pickuar ndonjë mushkonjë.

Por, pas një jave në këmbën e vogëlushit u shfaq një vrimë dhe vetëm pas kësaj mjekët e kuptuan që Bobby ishte pickuar nga një merimangë helmuese.

Sipas asaj që tregon nëna e tij, Emma Barnett, fëmija u pickua të hënën por nga e mërkura filluan që të shfaqeshin problemet e para.

9-vjeçarit iu bë një terapi intravenoze për t’i larguar helmin nga sistemi dhe tashmë nëna e tij duhet ta ruajë për një muaj për të parandaluar ndonjë infeksion më të rëndë.

Burimi: LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania