JOQ Albania
Home

Tregon dëshirën e fundit të babait, Pirro Çako përlotet live në emision
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 08/04/2019 19:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Këngëtari i njohur shqiptar, Pirro Çako ishte pasditen e sotme i ftuar në emisionin e Rudinës në Tv Klan.

Ai foli lidhur me jetën e tij private dhe atë profesionale, ndërkohë që tregoi edhe dëshirën e fundit të babait të tij, Gaqo Çakos.

Pirro u shpreh:

Babai më tha pse të mos shkruash këngë sa më gjatë? Nuk duhet të tërhiqesh, shkruaj më rrallë por kur të rikthehesh shkruaj diçka që vërtet t’ja vlejë. Jam betuar që do t’ja realizoj dëshirën dhe këshillën që më dha për të mos ndaluar asnjëherë së bëri muzikë"

Më tej, ai tha i përlotur:

Në këngën “Udhët e atdheut më thërrasin”, në vargjet “biro, ardhsh i bardhë”, ai e ka thënë “Pirro, ardhsh i mbarë”. Po ta dëgjojmë me vëmendje, ajo është e thënë pastër “Pirro, ardhsh i mbarë” dhe një nga këngët që ai kishte qejf të vihej nëhomazhe ishte pikërisht kjo këngë dhe “Fjalët e qiririt”. Këto ishin ato këngët që donte të kishte atë ditë"