JOQ Albania
Home

Donte që t’i jepte fund jetës, 26-vjeçarja mban prej 10 muajsh furçën e dhëmbëve në stomak
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 02/04/2019 11:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një 26-vjeçare ka 10 muaj që jeton me një furçë dhëmbësh të cilën e ka gëlltitur në përpjekje për t’i dhënë fund jetës.

Ayla Haines është shtruar në një institucion kujdesi që 19-vjeçe pasi vuan nga anoreksia dhe nga shëndeti mendor.

Prej vitesh tashmë ajo qëndron e mbyllur në qendrën e kujdesit dhe është përpjekur të gjejë mënyrën për vetëvrasje.

Nëna e saj është ankuar se gjendja e saj është neglizhuar dhe se askush nuk po bën asgjë për t’ia hequr vajzës së saj furçën nga organizmi.

Jane shpjegoi se mjekët i kanë thënë që furça do të dalë vetë, por kanë kaluar 10 muaj dhe ajo ndodhet ende në trupin e të bijës.