JOQ Albania
Home

Çfarë nuk u pa nga protesta?/ Nuk përmbahen protestuesit! Djali pa bluzë kacavirret mbi pemë si “Tarzan”
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16/03/2019 14:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mijëra protestues, qytetarë e militantë të opozitës së bashkuar dolën në shesh për të protestuar për rrëzimin e Ramës.

Të shumta ishin protestuesit që kishin mbërritur nga rrethet për në kryeqytet.

Fillimisht protesta nisi paqësore që nga Kryeministria e u pasua me lëshimin e gazit lotsjellës dhe autoboteve me ujë nga ana e policisë ndaj protestuesve përballë Parlamentit.

Një qytetar, ka vendosur të protestojë në një mënyrë të veçantë.

Ashtu edhe si në protestën e kaluar, ku disa protestues hipnin mbi pemë dhe valëvisnin flamuj, një tjetër ditën e sotme ka hipur gjysmë i zhveshur duke u kacavjerrë mbi pemë.

Protestuesi të jep përshtypjen sikur nis të bëjë pompa, por më pas dorëzohet dhe ulet poshtë.