JOQ Albania
Home

Temperaturat deri në -40 gradë Celsius/ 22 foto që tregojnë “çudirat” që ndodhën në SHBA nga i ftohti polar
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 10/02/2019 11:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kur vjen dimri të gjithë emocionohemi për festat dhe borën që pritet të bjerë.

Gjithsesi, në disa raste pak borë mund të kthehet në një katastrofë të vërtetë dhe pikërisht kjo ndodhi në SHBA-të, një pjesë e të cilave u godit nga një vorbull polare.

Si pasojë e rrymave të ftohta temperaturat në disa zona zbritën deri në -40 gradë Celsius. E ashtuquajtura Vorbulla Polare  goditi disa zona të SHBA-ve më 30 janar dhe la mbrapa pasoja në shtëpitë e të gjithëve.

Kështu, ne po ju sjellim disa foto që tregojnë fenomenet e pazakonta që kanë ndodhur si pasojë e të ftohtit ekstrem në zonat e goditura. JOQ Albania