JOQ Albania
Home

Provokimi/ Festa e Sergio Ramosit bën të plasë “sherri’ pas ndeshjes
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 09/02/2019 18:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Real Madridi ka marrë sot një fitore të madhe në transfertë ndaj Atletico Madridit duke fituar me rezultatin 1-3.

Njërin nga golat e shënuar mban firmën e kapitenit, Sergio Ramos i cili ka provokuar hapur me festimin e tij.

Ai iu drejtua kamerës, dhe filloi të imitonte festimin tradicional që bën francezi i Atletikos, Antuan Grizman.

Kjo ka bërë që pas ndeshjes të vërshojnë komentet negative në drejtim të Ramosit nga ana e tifozëve të Atleticos.

Kujtojmë që fitorja e sotme i ka shijuar dyfish madrilenëve, pasi ata i rrëmbyen vendin e dytë rivalëve të "El Colchoneros".

Festimi i Ramosit on Vidnews.