JOQ Albania
Home

U gjet trupi i Emiliano Sala, motra e lojtarit përlot botën me fjalët e saj
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/02/2019 12:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mbrëmjen e djeshme, u bë e mundur, gjetja e trupit të pajetë të futbollsitit Emiliano Sala i cili ishte zhdukur para dy javësh teksa po udhëtonte me avion nga Franca drejt Kardifit.

Pas cdekjes të së vëllait, motra e tij ka shprehur trishtimin e madh. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ajo ka përplotur botën me fjalët e saj.

Ajo shkruan:

Shpirti yt do të ndriçojë në shpirtin tim përgjithmonë, duke më ndriçuar për aq sa ekzistoj. Të dua, Tito."

Aeroplani ‘Piper Malibu’ me të cilin udhëtonte futbollisti, u zhduk mbrëmjen e 21 janarit, ndërsa mbrëmjen e djeshme u gjet dhe u nxorr trupi i Emiliano Sala.

Pas këtij lajmi, në rrjetet sociale janë publikuar mesazhe të shumta pikëllimi dhe ngushëllimi nga shumë personalitete të botës së futbollit.