JOQ Albania
Home

Juventusi mbush arkën, shet papritur yllin e ekipit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/02/2019 14:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi ka larguar sot nga ekipi mesfushorin, Stefano Sturaro.

Lojtari kaloi në formë huazimi në janar nga Juventusi Genoa, por tani janë përmbushur kushtet e vendosura në kontratë dhe lojtari është shitur përfundimisht.

Lajmin e konfirmoi vetë klubi bardhezi i cili njoftoi se lojtari është shitur për shifrën e 16.5 milionë euro.

Kjo shifër do të paguhet në katër këste.

Deklarata e klubit:

Stefano Sturaro është lojtar i Genoas. Mesfushori në fakt u transferua në klubin kuqeblu gjatë merkatos së janarit dhe pas përmbushjes së kushteve kontraktuale të përfshira në marrëveshje, është shfrytëzuar tani obligimi përfundimtar i blerjes”.