JOQ Albania
Home

Pirlo Injoron keq Paqueta-n: Më vjen të qaj kur e krahësojnë me Kaka
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/02/2019 13:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ardhja e brazilianit Paqueta te Milani ka entuziasmuar tifozët e Milanit.

Mesfshori po luan si titullar dhe trajneri Gattuso duket i kënaqur me paraqitjet e tij.

Megjithatë, ndryshe nga të gjithë mendon ish-mesfushori i Milanit, Andrea Pirlo.

Ky i fundit ka folur për blerjen e re të klubit kuqezi me rezerva të mëdha.

Pirlo shprehet:

Të them të drejtën mua nuk më bind. Mund të jetë një lojtar cilësor, por ndoshta nuk ka gjetur formën e tij më të mirë. Nuk më bën të çmendem, veçanërisht kur e krahasojnë me Kaka. Krahasime të tillë më bëjnë të qaj."